Oční klinika IVIO

Operační sály


Rozsah prací: projektová dokumentace, realizace vestavby operačních sálů

Zpracování PD: 10/2019 – 01/2020

Realizace stavby: 02/2020 – 11/2020

IVIO CLINIC poskytuje komplexní péči o zrak v nově vybudované oční klinice v Trnavě. Kromě poskytování vysoce odborných služeb v oblasti oftalmologie se zabývá také výzkumem.

Naše společnost zpracovala projektovou dokumentaci a realizovala vestavbu dvou operačních sálů třídy čistoty ISO 5/6 (dle ISO 14644–1) a zázemí, zákrokového sálu a čistých prostor třídy čistoty ISO 7 (dle ISO 14644–1) pro laboratoř.

Systém vestavby operačního sálu EP MEDICAL tvoří nerezové příčky s povrchovou úpravou polyesterovým lakem, kovové automaticky posuvné a mechanicky otočné dveře s prosklením, kovové kazetové podhledy, do kterých jsou integrovány laminární pole (koncové prvky vzduchotechniky s třetím stupněm filtrace) a osvětlení.

Součástí každé vestavby operačního sálu je také multifunkční monitorovací panel integrovaný do kovových příček, který slouží pro ovládání a sledování požadovaných parametrů na operačním sále a k zobrazování požadovaných dat a dále integrovaný nerezový nábytek (skříně na šicí materiál, mycí žlaby). Nové podlahy jsou antistatické lité. V čistých prostorách byly instalovány tři prokládací kabiny.

Konstrukce vestavby čistých prostor umožňuje snadné umístění rozvodů elektroinstalace, vzduchotechniky, médií a video managementu. Jednotlivé komponenty vestavby jsou omyvatelné a odolné vůči působení dezinfekčních prostředků.

V rámci realizace celé oční kliniky (operační sály, zákrokový sál, laboratoř, ambulance, čekárny, školící místnosti atd.) byla naše společnost také generálním dodavatelem provozního souboru vzduchotechniky (VZT, chlazení, topení, MaR).


zavřít